Napisz

Te trzy rzeczy wystarczyły, aby odniósł sukces w branży executive search

Słowo "niemożliwe" dla niego nie istnieje. Zaczynał jako manager, dziś jest seryjnym przedsiębiorcą i aniołem biznesu. Mowa o Danielu Lewczuku, założycielu i prezesie Executive Network, firmy specjalizującej się w obsadzaniu stanowisk najwyższego szczebla kierowniczego. W ciągu ostatnich lat przebył cztery pustynie i wziął udział w najtrudniejszym wyścigu etapowym MTB na Kostaryce. Dzisiaj rozmawiamy o tym, jak wyglądała droga do miejsca, w którym Daniel jest teraz, skąd czerpie inspiracje na rozwój własnych biznesów oraz jakich rad udzieliłby osobom, które chcą stawiać pierwsze kroki w świecie inwestycji.  

więcej...

Helping Hand pozyskuje prawie 4M PLN

Helping Hand zakończyła z sukcesem kolejną rundę finansowania. Spółka pozyskała prawie 4 mln zł  

więcej...

25 najlepszych Polskich start-upów poprawiających nasze zdrowie i dobrostan

Aby życie było piękne-najlepsze startupy poprawiające nasze zdrowie i dobrostan. Algorytmy pomagające wyjść z depresji, indiwidualne suplementy diety, zdrowa żywność trafiająca wprost do waszych domów... Polskie start-upy udowadniają, że well-being naprawdę jest na wyciągnięcie ręki!

więcej...

The ultimate map of the polish funding ecosystem-2022 edition

Newest, 2022 edition of the Polish start-up/fundingVCs/Business Angels ecosystem

więcej...

Bariery są po to by je przełamywać

Jak dostał się na studia w USA?  Co skłoniło go do powrotu do Polski zamiast pozostania w USA? Czego nauczyła go praca w executive search? Jak Daniel budował swój network? Jak zmienił się rynek headhuntingu w ciągu 20 lat? Na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu osób, które mają stanowić TOP TEAM w firmie? Skąd pomysł na przebiegnięcie 4Deserts skoro nie lubi biegać? Jak Daniel radzi sobie z porażkami?  

więcej...

Czasem trzeba zjechać do pit stopu

W ramach badania Polskie firmy w pułapce przyspieszenia przeprowadziliśmy szereg wywiadów jakościowych, podczas których spytaliśmy przedstawicieli polskich przedsiębiorstw oraz uczelni o ich doświadczenia i opinie związane ze zjawiskiem wypalenia organizacji i zespołów, a także towarzyszącego temu zjawisku, choć nie tylko, wypalenia zawodowego pojedyńczych pracowników. Oto niektóre z tych wypowiedzi...

więcej...